Puchar Afryki na zakończenie sezonu

Kacper Stępniak kończy 2017 Agadir ATU Triathlon African Cup na 11 miejscu, a Kamil Damentka na 20 miejscu.  Długi i wyczerpujący sezon dla zawodników Elemental Tri Team dobiegł końca. 

Kacper lubi startować w Agadirze, w ubiegłym roku zajął tu dobre, 7 miejsce, ale tegoroczne zawody nie przebiegały po jego myśli.

  • Dzisiaj miałem poczucie, jakby wszystko sprzysięgło się przeciw mnie – mówi Kacper Stępniak. – Najpierw nie mogłem ubrać butów na rowerze, bo miałem strasznie zmarznięte stopy po pływaniu i musiałem przez to przez dwie pętle gonić grupę. Później mi się siodło zsunęło do samej ramy i musiałem jechać na stojąco przez dziesięć kilometrów. A na koniec Czesi złożyli na mnie prostest, bo źle odwiesiłem rower w strefie zmian. Prostest został uznany i w efekcie z dziesiątego spadłem na jedenaste miejsce – dodaje.

Kamil Damentka ukończył 2017 Agadir ATU Triathlon African Cup na 20 miejscu.

Kacper Stępniak i Kamil Damentka to stypendyści Fundacji Miasta Sportu wspierani w ramach programu Elemental Tri Team. Celem tego programu jest wyszukiwanie talentów olimpijskich w triathlonie i wsparcie ich rozwoju sportowego. Głównym trenerem Elemental Tri Team jest brązowy medalista olimpijski w triathlonie z Sydney – Jan Rehula. Pomagają mu najlepsi polscy trenerzy – Cezary Figurski i Piotr Netter.

Sponsorem strategicznym programu jest firma Elemental Holding SA, która od wielu lat wspiera polski triathlon m.in. jako sponsor serii zawodów triathlonowych Elemental Tri Series na dystansie sprinterskim, w ramach której rozgrywany jest Puchar Polski pod egidą Polskiego Związku Triathlonu. Program wspierają także New Balance, Sailfish, Sissu oraz Powerbar.