W Mistrzostwach Świata ITU ze zmiennym szczęściem

Kacper Stępniak został mistrzem Polski w duathlonie. Po zaciętej walce na finiszu udało mu się pokonać Daniela Formelę, wicemistrza Europy w duathlonie z 2015 r.

Dla Kacpra Stępniaka starty w zawodach duathlonowych (bieganie – rower – bieganie) to rzadkość. Dlatego nie był faworytem zawodów w Rumi. Szczególnie, że jego rywalem był Daniel Formela, który specjalizuje się w duathlonie i jeszcze nigdy nie przegrał na polskiej ziemi. Walka o pierwsze miejsce toczyła się do samej mety. Po zaciętym finiszu górą tym razem był Kacper i to on został nowym Mistrzem Polski w duathlonie.

  • Moja dzisiejsza wygrana jest chyba wielkim zaskoczeniem dla wszystkich, a w szczególności dla mnie! Nie spodziewałem się, ze mogę rywalizować z najlepszymi duathlonistami w kraju. Dzisiaj jednak forma dopisywała od początku wyścigu. Fajny pierwszy bieg, później szybka zmiana w moim wykonaniu i dosyć zwariowana praca na rowerze. Było dużo skoków, każdy chciał zredukować grupę do minimum, jednak na końcu zostało nas czterech, więc na biegu zapowiadała się walka o medale do samego końca. Od początku drugiego biegu oderwałem się z Danielem Formelą, trzymając się jego pleców. Dzisiaj finisz należał do mnie i po emocjonującej walce mogę cieszyć się tytułem mistrza Polski w duathlonie – mówi Kacper Stępniak.

Kacper Stępniak i Kamil Damentka to stypendyści Fundacji Miasta Sportu wspierani w ramach programu Elemental Tri Team. Celem tego programu jest wyszukiwanie talentów olimpijskich w triathlonie i wsparcie ich rozwoju sportowego. Głównym trenerem Elemental Tri Team jest brązowy medalista olimpijski w triathlonie z Sydney – Jan Rehula. Pomagają mu najlepsi polscy trenerzy – Cezary Figurski i Piotr Netter.

Sponsorem strategicznym programu jest firma Elemental Holding SA, która od wielu lat wspiera polski triathlon m.in. jako sponsor serii zawodów triathlonowych Elemental Tri Series na dystansie sprinterskim, w ramach której rozgrywany jest Puchar Polski pod egidą Polskiego Związku Triathlonu. Program wspierają także New Balance, Sailfish, Sissu oraz Powerbar.