Kacper Stępniak i Kamil Damentka mistrzami Polski

Kacper Stępniak zdobył tytuł Mistrza Polski seniorów na dystansie olimpijskim, a Kamil Damentka został Mistrzem Polski Juniorów na dystansie sprinterskim.

To był wyjątkowo udany weekend dla zawodników Elemental Tri Team. Kacper Stępniak na zawodach w Chodzierzy po raz pierwszy w swojej karierze sięgnął po tytuł Mistrza Polski na dystansie olimpijskim. Był jednym z najaktywniejszych zawodników w całej stawce. Wygrał pewnie w czasie 1:48:54, zostawiając za plecami Miłosza Sowińskiego (2 miejsce) i Michała Oliwę (3 miejsce).

  • Od początku wyścigu czułem, że to jest mój dzień. Z wody wyszedłem na trzeciej pozycji ze sporą stratą do Michała Oliwy, ale wiedziałem, że on i tak będzie musiał na nas poczekać na rowerze, bo sam nie miał szans dojechać do T2. Na biegu widać efekty pracy z trenerem Rehulą. Pobiegłem najszybciej w stawce i nadal miałem rezerwy – mówi Kacper Stępniak. – To moje pierwsze Mistrzostwo Polski, więc dla mnie absolutnie wyjątkowe, ale mam nadzieję, że nie ostatnie. Teraz przede mną starty w Pucharach Świata i Europy, gdzie będę mógł porównać, jak moja aktualna forma prezentuje się na tle czołowych zawodników w naszej dyscyplinie – dodaje.

Pewnie po tytuł Mistrza Polski Juniorów na dystansie sprinterskim sięgnął Kamil Damentka. To nie było zaskoczeniem, wszak Kamil to tegoroczny wicemistrz Polski seniorów na tym dystansie.

  • Cieszę się z kolejnego medalu na ważnej imprezie. Dziękuję trenerom Janowi Rehuli i Czarkowi Figurskiemu za zaufanie. Myślę, że ciężka praca na treningach procentuje. Mam nadzieję, że każdy taki start przybliża mnie do walki o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie – mówi Kamil Damentka.

Kamil Damentka i Kacper Stępniak to stypendyści Fundacji Miasta Sportu wspierani w ramach programu Elemental Tri Team. Celem tego programu jest wyszukiwanie talentów olimpijskich w triathlonie i wsparcie ich rozwoju sportowego. Głównym trenerem Elemental Tri Team jest brązowy medalista olimpijski w triathlonie z Sydney – Jan Rehula. Pomagają mu najlepsi polscy trenerzy – Cezary Figurski i Piotr Netter.

Sponsorem strategicznym programu jest firma Elemental Holding SA, która od wielu lat wspiera polski triathlon m.in. jako sponsor serii zawodów triathlonowych Elemental Tri Series na dystansie sprinterskim, w ramach której rozgrywany jest Puchar Polski pod egidą Polskiego Związku Triathlonu. Program wspierają także New Balance, Sailfish, Sissu oraz Powerbar.