Kacper Stępniak trzydziesty na Mistrzostwach Europy U23

Kacper Stępniak zajął 30 miejsce na Mistrzostwach Europy U23 rozegranych w miniony weekend w węgierskim Velence, a Kamil Damentka był 37. na Pucharze Europy w Malmo.

Mistrzem Europy został Bence Bicsák (HUN), przed Sylvain Fridelance (SUI) i Márk Dévay (HUN). Z Polaków startowali jeszcze Miłosz Sowiński (20 miejsce), Jacek Krawczyk (42 miejsce) oraz Paulina Klimas (20 miejsce).

• Zawody dla mnie średnio udane. Wykończyły mnie interwały na rowerze. Co chwilę ktoś szarpał do przodu na krętej i technicznej trasie kolarskiej i na bieg wyszedłem już na miękkich nogach. Mimo wszystko czuję, że forma rośnie, a jej szczyt powinien przypaść na połowę sierpnia, kiedy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim – mówi Kacper Stępniak.

Kamil Damentka startował w ten weekend w 2017 Malmö ETU Sprint Triathlon European Cup. W silnie obsadzonych zawodach zajął 37. miejsce. Wygrał Belg Marten Van Riel, szósty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Kamil Damentka i Kacper Stępniak to stypendyści Fundacji Miasta Sportu wspierani w ramach programu Elemental Tri Team. Celem tego programu jest wyszukiwanie talentów olimpijskich w triathlonie i wsparcie ich rozwoju sportowego. Głównym trenerem Elemental Tri Team jest brązowy medalista olimpijski w triathlonie z Sydney – Jan Rehula. Pomagają mu najlepsi polscy trenerzy – Cezary Figurski i Piotr Netter.

Sponsorem strategicznym programu jest firma Elemental Holding SA, która od wielu lat wspiera polski triathlon m.in. jako sponsor serii zawodów triathlonowych Elemental Tri Series na dystansie sprinterskim, w ramach której rozgrywany jest Puchar Polski pod egidą Polskiego Związku Triathlonu. Program wspierają także New Balance, Sailfish, Sissu oraz Powerbar.