Udany weekend zawodników Elemental Tri Team

Kacper Stępniak pewnie wygrywa zawody Pucharu Polski w Blachowni, a Kamil Damentka zajmuje 7. miejsce w Pucharze Europy w czeskim Taborze.

Kacper Stępniak zdominował rywalizację i z dużą przewagą zwyciężył w zawodach Pucharu Polski, które w minioną niedzielę odbyły się w Blachowni. Do mety dotarł aż 22 sekundy przed drugim Tomaszem Bremborem i 42 sekundy przed trzecim Tomaszem Marcinkiem. To bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy U23, które już za tydzień odbędą się w Velence na Węgrzech.

Od startu do mety czułem się bardzo dobrze. Na rower wyjechaliśmy w 6-osobowej grupie i tak też dojechaliśmy do strefy zmian. Na początku biegania od stawki odskoczył Tomasz Brembor, ale po pierwszej pętli doszedłem go i później już tylko zwiększałem przewagę – mówi Kacper Stępniak.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się w weekend także Kamil Damentka, który zajął 7. miejsce w zawodach Pucharu Europy w czeskim Taborze. Na uwagę zasługuje przede wszystkim świetny czas biegu, najlepszy spośród wszystkich startujących.

Powoli wchodziłem w ten wyścig. Na rowerze nie mogłem się rozkręcić i spadłem na dalsze miejsce, ale na biegu moc wróciła i już tylko mijałem przeciwników. Siódme miejsce nie jest złe, ale pozostaje niedosyt. Pierwsza piątka była w moim zasięgu, gdybym trochę lepiej popłynął i pojechał na rowerze – mówi Kamil Damentka.

W przyszłym tygodniu Kamil wybiera się do Malmo w Szwecji, gdzie wystartuje w Pucharze Europy.

Kamil Damentka i Kacper Stępniak to stypendyści Fundacji Miasta Sportu wspierani w ramach programu Elemental Tri Team. Celem tego programu jest wyszukiwanie talentów olimpijskich w triathlonie i wsparcie ich rozwoju sportowego. Głównym trenerem Elemental Tri Team jest brązowy medalista olimpijski w triathlonie z Sydney – Jan Rehula. Pomagają mu najlepsi polscy trenerzy – Cezary Figurski i Piotr Netter.

Sponsorem strategicznym programu jest firma Elemental Holding SA, która od wielu lat wspiera polski triathlon m.in. jako sponsor serii zawodów triathlonowych Elemental Tri Series na dystansie sprinterskim, w ramach której rozgrywany jest Puchar Polski pod egidą Polskiego Związku Triathlonu. Program wspierają także New Balance, Sailfish, Sissu oraz Powerbar.