Kamil Damentka wicemistrzem Polski na dystansie sprinterskim!

Cóż to były za emocje! Kamil Damentka sięga po srebrny medal Mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim. Po pasjonującym pojedynku uległ jedynie Sylwestrowi Kusterowi, ale walka o najwyższy stopień podium toczyła się niemal do końca. Kacper Stępniak pokazał się również z bardzo dobrej strony, ale tym razem zabrakło mu szczęścia. Prowadził wyścig, kiedy złapał gumę na trasie rowerowej przez co musiał się wycofać z dalszej rywalizacji.

To pierwszy medal w MP seniorów dla Kamila Damentki, a należy pamiętać, że zawodnik UKS G-8 Bielany nadal jest jeszcze juniorem. Gołym okiem widać, że w ostatnich miesiącach zrobił ogromne postępy i dziś już jest w stanie walczyć jak równym z równym ze starszymi i bardziej doświadczonymi rywalami.

  • Czułem się świetnie od startu do mety. Fakt, że na biegu w pewnym momencie znalazłem się na czele stawki był dla mnie pewnym zaskoczeniem, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że nie liczyłem dziś na medal. Apetyt rośnie w trakcie jedzenia i teraz czuję lekki niedosyt, bo do złota zabrakło naprawdę niewiele – mówi Kamil Damentka.

W odmiennym nastroju zawody w Suszu kończy Kacper Stępniak. Zawodnik Tri Team Rumia również był wymieniany w gronie faworytów do zwycięstwa i z pewnością nie były to typy na wyrost. Z wody wyszedł na drugiej pozycji, tuż za Michałem Oliwą. Na trasę rowerową wyjechał w trzyosobowej grupie, która miała prawie 20 sekund nad resztą stawki. Niestety na trzecim okrążeniu złapał gumę i musiał się wycofać z wyścigu… znajdując się w tym momencie na pierwszej pozycji!

  • Pech, nic na to nie poradzę. Przede mną jeszcze wiele startów i z optymizmem patrzę na resztę sezonu – mówi Kacper Stępniak.

Kamil Damentka i Kacper Stępniak to stypendyści Fundacji Miasta Sportu wspierani w ramach programu Elemental Tri Team. Celem tego programu jest wyszukiwanie talentów olimpijskich w triathlonie i wsparcie ich rozwoju sportowego. Głównym trenerem Elemental Tri Team jest brązowy medalista olimpijski w triathlonie z Sydney – Jan Rehula. Pomagają mu najlepsi polscy trenerzy – Cezary Figurski i Piotr Netter.

Sponsorem strategicznym programu jest firma Elemental Holding SA, która od wielu lat wspiera polski triathlon m.in. jako sponsor serii zawodów triathlonowych Elemental Tri Series na dystansie sprinterskim, w ramach której rozgrywany jest Puchar Polski pod egidą Polskiego Związku Triathlonu. Program wspierają także New Balance, Sailfish, Sissu oraz Powerbar.