Kamil Damentka triumfuje w Pucharze Polski, Kacper Stępniak ósmy w Enea IRONMAN 5150 Warsaw

Kamil Damentka wygrał zawody Pucharu Polski w triathlonie, które w minioną niedzielę zostały rozegrane w Augustowie. Dla zawodnika Elemental Tri Team to ostatni sprawdzian formy przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które już za tydzień odbędą się w Kitzbuehel w Austrii. W miniony weekend startował także Kacper Stępniak, który zajął 8. miejsce w silnie obsadzonych zawodach Enea IRONMAN 5150 Warsaw.

To było pewne zwycięstwo Kamila Damentki. Do mety dotarł z niemal minutową przewagą nad drugim zawodnikiem. Dystans sprinterski (750m pływania – 20km roweru i 5 km biegu) pokonał w 58 minut i 10 sekund.

  • To moja pierwsza wygrana w Pucharze Polski. Zawody zaliczam do bardzo udanych, prowadziłem od startu do mety. Chciałem się mocno „przepalić” przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów. Na rowerze często atakowałem i odpowiadałem na skoki innych zawodników. Czas biegu także napawa optymizmem przed wyjazdem do Austrii. Jestem bardzo zadowolony z efektów, jakie przynosi trening Jana Rehuli. Teraz szybka regeneracja i wszystkie siły na Mistrzostwa Europy – mówi Kamil Damentka.

W miniony weekend startował także Kacper Stępniak. W mocno obsadzonych zawodach Enea IRONMAN 5150 Warsaw zajął 8. miejsce.

  • Pływanie i odcinek kolarski zaliczam do udanych. Po rowerze, do strefy zmian T2 wbiegłem na drugim miejscu, ale na biegu wyraźnie opadłem z sił i spadłem na dalszą pozycję. Widać jednak, że ciężkie treningi powoli przynoszą rezultaty i powoli odbudowuję formę po kontuzji – mówi Kacper Stępniak.

Kamil Damentka i Kacper Stępniak to stypendyści Fundacji Miasta Sportu wspierani w ramach programu Elemental Tri Team. Celem tego programu jest wyszukiwanie talentów olimpijskich w triathlonie i wsparcie ich rozwoju sportowego. Głównym trenerem Elemental Tri Team jest brązowy medalista olimpijski w triathlonie z Sydney – Jan Rehula. Pomagają mu najlepsi polscy trenerzy – Cezary Figurski i Piotr Netter.

Sponsorem strategicznym programu jest firma Elemental Holding SA, która od wielu lat wspiera polski triathlon m.in. jako sponsor serii zawodów triathlonowych Elemental Tri Series na dystansie sprinterskim, w ramach której rozgrywany jest Puchar Polski pod egidą Polskiego Związku Triathlonu. Program wspierają także New Balance, Sailfish, Sissu oraz Powerbar.