Kamil Damentka otwiera sezon w Quarteirze

Kamil Damentka zajął 30 miejsce w zawodach ITU Quarteira Junior European Cup w Portugalii. Pierwszy start w sezonie należy uznać z udany pomimo dość odległego miejsca na mecie.

Widać już, że Kamil Damentka po ponad roku współpracy z Janem Rehulą zrobił spore postępy w pływaniu.

  • Start dobitnie pokazał mi, nad czym muszę jeszcze pracować. Pływanie oceniam pozytywnie. Straciłem tylko 20 sekund do pierwszego zawodnika i miałem cały czas kontakt z dużą grupą. Niestety początku roweru dopadła mnie słabość i nie mogłem „dospawać” do pierwszej grupy. W efekcie spadłem do drugiej grupy. Cały rower bardzo mocno interwałowy. Jechałem czujnie z przodu, nie mieliśmy dużej starty do zawodników z czołówki. Po zejściu z roweru już mocno osłabłem – cały bieg z kolką, wolniej aż o 1 minutę i 20 sekund od życiówki. Ostatecznie zająłem 30 miejsce na 72 osoby, które ukończyły wyścig – mówi Kamil Damentka. – Przy moim normalnym poziomie biegania stać by mnie było spokojnie na top 10, ale ewidentnie brakuje mi jeszcze przetarcia startowego. Mimo wszystko mam poczucie, że przygotowania idą w dobrą stronę. Teraz zaważyły szczegóły, jeśli je wyeliminuje będzie super, jestem pewien – dodaje.

Z poziomu sportowego Kamila Damentki zadowolony jest jego trener klubowy Cezary Figurski.

  • To dopiero początek sezonu, więc forma Kamila będzie jeszcze szła w górę. Już widać, że jest mocniejszy niż rok temu. Nabrał też pewności siebie. Zwykle w wodzie gubił kontakt z czołówką, tym razem tak się nie stało i z tego należy się cieszyć – mówi Czarek Figurski.

Prosto z zawodów Kamil udał się na kolejny obóz kondycyjny na Majorkę, gdzie będzie kontynuował przygotowania pod okiem Jana Rehuli. Do Polski wraca 14 kwietnia.