Kamil Damentka na podium ETU w Kupiskis

Kamil Damentka, w miniony weekend zajął trzecie miejsce w triathlonowych zawodach Pucharu Europy Juniorów w Kupiszkach (Litwa). Zawodnik od marca przygotowuje się do startów pod okiem sztabu trenerskiego z Elemental Tri Team.

– To niesamowite uczucie znaleźć się na podium zawodów Pucharu Europy Juniorów – mówi Kamil Damentka. – Wyścig nie zaczął się dla mnie dobrze. Straciłem dobrą pozycję na początku i musiałem gonić moich rywali. Dwie z pięciu pętli jechałem samotnie. Dopiero na trzecim okrążeniu dogoniłem grupę. Na początku etapu biegowego miałem stratę 55 sekund do pierwszego zawodnika. Sił starczyło na zajęcie trzeciego miejsca. Gdybym popłynął trochę szybciej, mógłbym wygrać zawody. Z trzeciego miejsca też jestem zadowolony, bo to pierwsze podium w karierze – mówi Damentka.

Kamil Damentka (ur. 1998) od marca br. jest zawodnikiem Elemental Tri Team. Podstawowym celem zespołu jest wyłonienie utalentowanych sportowców i przygotowanie ich do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo w 2020 roku. Głównym Trenerem zespołu jest Czech Jan Rehula, który w 2000 roku zdobył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Triathlonie.