RELACJA Z ZAWODÓW ELEMENTAL TRI SERIES OLSZTYN

Pierwszy triathlonowy start w 2016 roku już za nami. Miejscem zawodów z serii Elemental Tri Series był Olsztyn – niemal już legendarna impreza, rozpoczynająca kolejny raz z rzędu polski sezon tri. Była to również pierwsza seria Pucharu Polski w triathlonie, powracającego po wielu latach na polską scenę.
Na starcie stawiła się większość członków ETT.

Zawodnicy Teamu A pojawili się w komplecie: Jacek Krawczyk, Kacper Stępniak (obaj Tri-Team Rumia) oraz Kamil Damentka (UKS G-8 Bielany), który przyjechał niemal prosto z II obozu ETT w czeskim Nymburku.

Team B reprezentowany był przez Daniela Juszkowca i Magdę Sudak (oboje UKS G-8 Bielany) oraz Michała Jarlińskiego (Tri-Team Rumia). Zabrakło jedynie Pauliny Bohater.

Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, zajmując w swoich kategoriach wiekowych wysokie miejsca. Magda Sudak wygrała dystans supersprinterski. 16-letnia zawodniczka była najszybsza ze wszystkich startujących kobiet – ukończyła zawody w czasie 00:34:05,

Pozostali członkowie ETT startowali na dystansie sprinterskim. Wśród młodzieżowców pierwszy był Kacper Stępniak z czasem 00:57:30, natomiast drugi był Jacek Krawczyk z czasem o 35 sekund gorszym. Kamil Damentka zajął drugie miejsce w juniorach (01:00:32), Daniel Juszkowiec był czwarty (01:01:12), a Michał Jarliński dziesiąty (01:03:35).

Podsumowując, bardzo udane zawody w wykonaniu członków Elemental Tri Team i bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi startami.
Najbliższy kolejny start – Kamil Damentka wystartuje w Pucharze Europy Juniorów w litewskim Kupiskis 4 czerwca. Liczymy na udany występ.