I Selection Camp, COS Spała

W dniach 11-13 marca 2016, w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Spała, odbył się pierwszy Selection Camp Elemental Tri Team. Były to trzydniowe testy, w których wzięli udział zawodnicy zaproszeni przez naszych skautów. Z najliczniejszą grupą pojawił się Artur Czerwiec (region południowy) oraz Czarek Figurski (region centralny).

Gościem specjalnym testów był czołowy polski triathlonista, Mateusz Kaźmierczak, który w przerwach między kolejnymi sesjami testów udzielał młodym zawodnikom cennych wskazówek.

Sesje obejmowały testy kolarskie (test FTP 20’), pływackie (400 m + 50 m), biegowe (4x 1500 m), siłowe i ogólnorozwojowe. Dodatkowo, analizowany był poziom kwasu mlekowego krwi oraz przeprowadzono szereg rozmów indywidualnych w języku angielskim.

Za merytoryczne przygotowanie testów odpowiedzialny był Head Coach teamu – Jan Rehula, organizacją i logistyką zajął się Manager teamu, Zbyszek Łasica, zaś w sprawnym przeprowadzeniu pomogli wszyscy skauci, a także dodatkowo zaproszeni trenerzy: Grzesiek Kożuchowski z Kielc, Kuba Maślanko z Brzezin, Tomek Kowalski z Warszawy oraz Michał Siejakowski z Kwidzyna.

W testach wzięło udział 20 młodych zawodników i zawodniczek z całej Polski, w wieku od 16 do 22 lat. Wykazali się ogromną determinacją, każdy walczył z całych sił i dał z siebie wszystko, za co serdecznie dziękujemy i co szczerze podziwiamy. Zachęcamy do zapoznania się z obszerną relacją zdjęciową.

TESTY ROWEROWE

TESTY BIEGOWE

TESTY PŁYWACKIE

TESTY SPRAWNOŚCIOWE