KONFERENCJA PRASOWA ELEMENTAL TRI TEAM

Elemental Tri Team

W drodze do Tokio 2020 

Dziś (10 marca) w Centrum Olimpijskim w Warszawie zaprezentowana została nowa grupa triathlonowa – Elemental Tri Team. Głównym celem zespołu jest szkolenie zawodników w perspektywie Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r. Trenerem został brązowy medalista olimpijski w triathlonie z Sydney – Czech Jan Rehula. Pomagać mu będą najlepsi polscy trenerzy triathlonowi. Sponsorem tytularnym została firma Elemental Holding SA. Partnerem społecznym jest Fundacja Miasta Sportu.

Tworzymy drużynę, jakiej jeszcze w polskim triathlonie nie byłopowiedział Zbigniew Łasica, manager Elemental Tri Team. – Stawiamy na młodych sportowców w wieku od 14 do 20 lat, w których dostrzegamy potencjał do zawodowego uprawiania triathlonu. Z szerokiej grupy chcemy wyłonić 3-4 najbardziej utalentowanych, którym stworzymy najlepsze warunki do rozwoju oraz damy pełne wsparcie merytoryczne i sprzętowe. W zespole mamy wybitnych specjalistów: trenerów, skautów, lekarzy, dietetyków i fizjoterapeutów. Wszyscy są do dyspozycji zawodników – z Janem Rehulą na czeledodaje Łasica.

Jan Rehula, to trener z szesnastoletnim doświadczeniem, prowadził m.in. kadry narodowe Korei Płd. oraz Czech. Pracował również jako szef Akademii Talentów w Australii. Jako zawodnik zdobył brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney (2000).

Sponsorem tytularnym drużyny została firma Elemental Holding SA, która od wielu lat wspiera polski triathlon m.in. jako sponsor serii zawodów triathlonowych na dystanse olimpijskim.

Doceniam inicjatywę, jaka narodziła się w środowisku polskich triathlonistów i chcę, by moja firma aktywnie się w nią włączyła mówi Paweł Jarski, prezes zarządu Elemental Holding S.A.Nasze zaangażowanie w rozwój i promocję tej dyscypliny w Polsce jest już znane, a seria zawodów pod naszym patronatem weszła na stałe do kalendarza imprez triathlonowych w Polsce. Dziś czas na kolejny ruch i dlatego gorąco popieram powstanie tego programu. Jestem przekonany, że dając młodym zawodnikom szansę na występ na igrzyskach olimpijskich, damy jednocześnie szansę wielu młodym ludziom na rozwój ich umiejętności i pasji na wszystkich poziomach szkolenia.

Pierwsze zgrupowanie odbędzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale i weźmie w nim udział ok. 30 młodych zawodników wytypowanych przez skautów pracujących w różnych okręgach. Zawodnicy charakteryzują się doświadczeniem pływackim, kolarskim lub triathlonowym. Skauci brali również pod uwagę właściwe cechy motoryczne oraz sprecyzowane długofalowe cele zawodnika.

Region północny – Piotr Netter, trener kadr narodowych w triathlonie w latach 1996 – 2008, główny trener w klubie UKS Tri-Team Rumia,

Region wschodni – Radosław Burza, trener II klasy w pływaniu i triathlonie, koordynator Kadry Wojewódzkiej, trener w klubie SSP ORKA Iława.

Region centralny – Cezary Figurski, trener kadry narodowej w triathlonie juniorów i młodzieżowców w latach 2009 – 2011, koordynator OSSM Warszawa, trener w klubie UKS G-8 Bielany.

Region zachodni – Elżbieta Krakowiak, trener II klasy triathlonu, trener pływania, absolwent AWF Poznań, Wykładowca w studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM.

Region południowy – Artur Czerwiec, trener II klasy pływania, instruktor triathlonu, trener w klubie Water Knights Zabierzów, absolwent AWF Kraków.

Region południowo-zachodni – Grzegorz Sądel, Mistrz Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim w 1996 r.

Powstanie zespołu to jeden z elementów działań statutowych Fundacji Miasta Sportu. Fundacja powstała w maju 2015 roku, aby promować wolontariat sportowy oraz pomagać młodym utalentowanym sportowcom. Środki na powstanie zespołu Elemental Tri Team pochodzą m.in. z darowizn zawodników zapisujących się na zawody Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, 5150 Warsaw Triathlon, DOZ Maraton Łódź z PZU oraz PZU Gdynia Półmaraton.

triteam (21) triteam (20) triteam (19) triteam (18) triteam (17) triteam (16) triteam (14) triteam (11) triteam (10) triteam (9) triteam (7) triteam (6) triteam (5) triteam (4) triteam (3) triteam (2) triteam (1)